Tatuaż latem – jak go chronić przed słońcem?Słońce trochę mocniej przygrzało, więc marzysz o zrzuceniu niemal całej odzieży i wystawieniu swojego wytatuowanego ciała na działanie promieni słonecznych? Nie tak szybko! Lato jest piękne i korzystanie z jego uroków nie jest zabronione, ale nie zapominaj, że masz na sobie niezwykłą ozdobę, o którą musisz odpowiednio zadbać. Dzieła sztuki, jakimi są tatuaże, podobnie jak malowidła na płótnach, niezbyt dobrze znoszą światło słoneczne i pod jego wpływem po prostu płowieją. Absolutnie nie wolno do tego dopuścić jeśli chcesz, by Twój tatuaż prezentował się wybornie przez długie lata. Sprawdź skuteczne sposoby na ochronę swoich tatuaży przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Nowy tatuaż latem – na co uważać?

Zanim poznasz metody walki z okrutnym dla Twojej dziary światłem słonecznym, zapamiętaj jedną ważną rzecz. Jeśli pragniesz przyozdobić swoje ciało dość pokaźnym malunkiem, to nie umawiaj się na wizytę w studio tatuażu latem. Zrób to jesienią lub w trakcie zimy. Dlaczego? Świeża dziara to tak naprawdę otwarta rana, która musi się dobrze zagoić. Aby do tego doszło, koniecznie trzeba ją smarować specjalnym kremem i pod żadnym pozorem nie wystawiać na słońce. Latem, w przypadku dużych dziar, może to stanowić dość poważny problem, zwłaszcza kiedy planujesz wykorzystać urlop na leżenie plackiem na plaży. Z małym wzorem tatuażu jakoś sobie poradzisz, przykrywając go np. chustką lub ręcznikiem, ale zapomnij o kąpielach w morzu czy basenie. Chyba, że chcesz, by w Twoje ciało wdała się paskudna infekcja… Pamiętaj o swoim zdrowiu!

Smarowanie nowego tatuażu to podstawa

Po latach każdy tatuaż, nawet ten wykonany w najlepszym studio w Polsce, traci swój blask i staje się mniej wyrazisty. Opalanie, do którego zaliczamy również zwykłe spacery w słoneczne dni, znacząco przyspiesza ten proces. Słońce rozbija cząsteczki tuszu niczym laser w trakcie usuwania tatuażu, choć oczywiście nie w tak szybkim tempie jak precyzyjne urządzenie. Latem najlepiej więc w ogóle nie odsłaniać malunków na ciele. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie w wakacje mamy największą ochotę, by poszpanować nieco swoją ozdobą. Jednak decydując się na tatuaż, trzeba być gotowym na pewne wyrzeczenia. Jeśli już zdecydujesz się pokazać światu swoje ciało, to pamiętaj, aby smarować je, a w szczególności sam tatuaż, kremem z wysokim faktorem UV. Najlepszą ochronę da nam produkt ze współczynnikiem SPF>50. Noś go zawsze przy sobie i używaj tak często, jak to będzie potrzebne.

Pij na zdrowie i ładny wygląd tatuażu!

Słońce to nie tylko szkodliwe promienie UV, ale również suchość dla Twojej skóry. Na tak potraktowanym materiale każdy tatuaż utraci swój blask. Aby przywrócić żywe, intensywne kolory swojemu tatuażowi musisz zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry. Na noc możesz zastosować nawilżający balsam do ciała, który wnikając w głębokie warstwy skóry odżywi ją i przywróci jej równowagę. Skórę można również nawilżać od środka, a najlepszym sposobem na to jest picie każdego dnia wystarczającej ilości płynów. Mamy na myśli głównie wodę, bo napoje z zawartością alkoholu działają zgoła inaczej. Same płyny to oczywiście nie wszystko. Istnieje wiele produktów spożywczych, które również doskonale nawadniają nasz organizm. Arbuzy, melony, ogórki czy jabłka oprócz wody dostarczają przy okazji organizmowi sporej dawki witamin, dzięki którym skóra wygląda zdrowo. Zadbaj o swoją zewnętrzną powłokę, aby długo cieszyć się wysokiej jakości malunkiem na ciele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *