Ariana Grande to niezwykle znane nazwisko w świecie muzyki i popkultury. Piosenkarka cieszy się ogromną popularnością i pozostaje inspiracją dla rzeszy oddanych fanów. Ciekawość miłośników artystki rozbudzają między innymi jej niezwykle liczne tatuaże (Ariana posiada ich ponad 50!), ich znaczenia oraz stojące za nimi pomysły. Oto lista zaledwie części z nich, która może okazać się pomocna w poszukiwaniu własnego, idealnego wzoru.

Tatuaże na dłoniach

Dłonie Ariany Grande pokrywa duża liczba niewielkich wzorów. Po obu stronach środkowego palca prawej ręki piosenkarki znajdują się napisy: „Baby Doll” – przezwisko artystki wymyślone przez jej babcię oraz „Honeymoon”, upamiętniający trasę koncertową o tej samej nazwie. Na serdecznym palcu prawej ręki znajduje się napis „אלד”, któremu w kabale przypisywane jest ochronne znaczenie. Na tym samym palcu znajdziemy kontur serca. Kciuk prawej ręki ozdabia litera „A” – pierwsza litera imienia Ariany, a także imienia jej przyjaciółki, Alexy Lurii. Na środkowym palcu prawej ręki znajduje się symbol Wenus. Na zewnętrznej stronie prawej dłoni zauważono napis „Lumos”, zaklęcie z serii książek Harry Potter, której Ariana jest fanką.

Tatuaże na głowie i szyi

Szyję i okolicę twarzy artystki również ozdabiają bardzo liczne tatuaże. Jeden z nich, znajdujący się na tylnej stronie szyi, to napis „Mille tendresse”, francuski cytat z ulubionego filmu Ariany Grande – Śniadania u Tiffany’ego. Nieco pod lewym uchem piosenkarki znajdziemy wytatuowany półksiężyc. Identyczny tatuaż posiada także Brian Nicholson, bliski przyjaciel Ariany. Zaraz nad nim możemy zobaczyć pszczołę, symbolizującą Manchester. Tatuaż miał upamiętniać ofiary zamachu terrorystycznego na jej koncercie w tym mieście w roku 2017.

Tatuaże w innych miejscach

Ariana Grande posiada tatuaże także w wielu innych obszarach swojego ciała. Jej pierwszy tatuaż, wykonany w roku 2012, to znajdujący się na prawej stopie piosenkarki kontur serca. Zrobił go współpracując z artystą 8ky, który także wytatuował sobie identyczny wzór. Celebrytka przyznała, że rok pracy nad pierwszą płytą był jednym z najszczęśliwszych okresów w jej życiu, a pierwszy tatuaż miał być jego pamiątką. Na rękach Ariany znajdują się jej największe tatuaże – Eevee, jej ulubiony Pokemon, oraz Chihiro, główna bohaterka filmu Spirited Away: W krainie bogów. Nieco pod lewym ramieniem artystki znajduje się napis „Bellisima”, pieszczotliwe określenie, którym określał ją jej zmarły dziadek. W okolicy lewego łokcia celebrytka umieściła japoński napis „ょう”, wyrażający jej ciepłe uczucia wobec kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Na prawym kolanie, piosenkarka wytatuowała sobie imię „Court” – hołd dla bliskiej przyjaciółki, Courtney Chipolone.

Ariana Grande przez wielu uznawana jest za ikonę oraz wzór do naśladowania, nic więc dziwnego, że jej kolekcja niewielkich, częściowo uniwersalnych tatuaży przykuwa uwagę fanów oraz stanowi dla nich inspirację. Wśród niezliczonych pomysłów piosenkarki na ciekawe wzory, niemal każdy może znaleźć coś, co wpasuje się w jego gust i może skłonić do wyrażenia swojej własnej osobowości.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *