STUDIO TATUAŻU & BODY PIERCING

art line

Art Line

Z MIŁOŚCI DO SZTUKI OD 1997r.

Tryb postępowania z narzędziami przeznaczonymi do sterylizacji

Procedura jest bardzo prosta. Czyszczenie wstępne polega na zdezynfekowaniu narzędzi specjalnym, do tego przeznaczonym płynem i ich dokładnym umyciu. Można je umyć ręcznie pod strumieniem bieżącej wody, w urządzeniu automatycznym, lub co jest najbardziej skuteczne w myjce ultradźwiękowej z użyciem mieszaniny wody i roztworu bakteriobójczego. W studio korzystamy z profesjonalnej myjki o wysokiej mocy z nastawą temperatury.

Kiedy wszystkie widoczne zabrudzenia zostaną usunięte, narzędzia umieszczane są w autoklawie. Połączenie wysokiego ciśnienia i kąpieli wodnej o wysokiej temperaturze jest zabójcze dla wszystkich drobnoustrojów.

Sterylizacja ma sens tylko wtedy, kiedy narzędzia pozostaną w pełni jałowe aż do następnego użycia. Nasze studio wykorzystuje zgrzewarkę, która zamyka je w hermetyczne pakiety. Pozwalają one na przechowywanie akcesoriów nawet przez dłuższy czas, bez utraty sterylności.

Aby mieć pewność, że narzędzia są w pełni bezpieczne, konieczne jest wprowadzenie systemów kontrolnych. W naszym studiu tatuażu proces sterylizacji jest kontrolowany trzykrotnie:

1) wydruk z komputera
2) pasek kontrolny w pakiecie z narzędziami
3) test biologiczny umieszczany w komorze urządzenia (test oddawany do sanepidu)

  • Tel. 61 8472710 (godz:9-16)
    Tel. 500641209 (godz:9-16)
  • artline_studio@icloud.com
  • Kraszewskiego 9/4, Poznań,
    60-501 , Poland