Tatuaże Quebonafide – poznaj ich znaczenie

Tatuaże Quebonafide – poznaj ich znaczenieQuebonafide to artysta słynący nie tylko z doskonałej muzyki, ale również z oryginalnego wizerunku. Wielu fanów zastanawia się, jakie znaczenia kryją się za jego licznymi tatuażami, o których śpiewa w swoich największych hitach, a które pokrywają znaczną część jego ciała. Oto nasze podpowiedzi.

Egipskie motywy na dłoniach

Egipskie motywy na dłoniach Quebo mogą być efektem fascynacji starożytnym Egiptem, znajdują się na nich: Oko Horusa i krzyż egipski. Pierwszy z nich jest symbolem odrodzenia i powrotu do zdrowia. Warto wiedzieć, że w okresie Starego Państwa był również najważniejszym symbolem chroniącym. Z kolei krzyż egipski, zwany również „anch”, w mitologii egipskiej oznaczał dostatnie i wieczne życie.

Napis „Half Dead” na dłoniach

Na palcach dłoni Quebonafide widać również literki układające się w napis „HALF DEAD”, który może odnosić się do trudnego czasu z życia artysty, gdy zmagał się z depresyjnymi myślami.

Znak zapytania na szyi

Uwagę zwracają znajdujące się na szyi artysty znaki zapytania. Co nieco zdradził na ich temat sam Quebonafide na Instagramie, podpisując zdjęcie: “kto pyta nie błądzi”. Tatuaż może symbolizować fascynację życiem i nieustanne poszukiwanie odpowiedzi na wiele pytań, o czym rapuje w kawałku: „Znaki zapytania”: Dlaczego, tak wiele pytań bez odpowiedzi/Spróbuj to rozszyfrować i rozwiązać zagadkę/To nadaje sensu istnienia, od zawsze/Pytam się, dlaczego?.

Love na wardze

Kolejnym intrygującym tatuażem Quebonafide jest napis LOVE na wewnętrznej stronie wargi. To efekt ogromnego uczucia do dziewczyny rapera, o którym śpiewa w jednym ze swoich utworów o tym samym tytule: Teraz już wiesz to skarbie czemu na wardze mam love.

Tatuaże serialowe

Godne uwagi są również tatuaże nawiązujące do znanych postaci z seriali. Jednym z nich jest rodzina Simpsonów na klatce piersiowej, wyrażająca zamiłowanie artysty do twórczości Matta Groeninga. Z kolei po prawej stronie brzucha widoczna jest postać przypominająca Heisenberga z serialu „Breaking Bad”, a na rękach raper ma wytatuowane postaci z komiksów Marvela.

Delete na głowie

Tatuaż z napisem „delete” i strzałką wskazującą mózg symbolizuje chęć oderwania się od świata i wyłączenia konieczności myślenia, choćby na jakiś czas.

777 na brzuchu

Na brzuchu Quebo widnieje wytatuowane „777”, będące znakiem szczęścia i liczbą Boga (jest przeciwieństwem szatańskiego 666). Na brzuchu raper ma także wytatuowaną koronę otoczoną diamentami symbolizującą bogactwo i siłę.

Łezka pod okiem

Raper ma wytatuowaną łezkę pod okiem, którą często interpretuje się na dwa sposoby: jako symbol osoby tęskniącej za wolnością (motyw szczególnie popularny wśród więźniów) lub graficzne odzwierciedlenie popularnego powiedzenia: faceci nie płaczą.

Oczywiście to tylko wybrane przez nas tatuaże artysty. Z pewnością wiele pozostało jeszcze do odkrycia, kto wie, być może poznamy ich znaczenia dzięki kolejnym kawałkom muzycznym rapera. Zainspiruj się tatuażami Quebonafide i wytatuuj sobie obraz, napis lub symbol, który będzie miał dla Ciebie symboliczne znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *