Tatuaże gwiazd – mężczyźniDla jednych mają znaczenie symboliczne, dla innych to część wizerunku scenicznego, a dla jeszcze innych jedynie ciekawa ozdoba ciała – niezależnie od powodu, celebryci bardzo chętnie robią sobie tatuaże. Trudno znaleźć gwiazdę światowego formatu, która nie miałaby chociaż jednej dziary, szczególnie wśród mężczyzn. Nie ukrywają oni swojego zamiłowania do tatuaży i dumnie je prezentują, dlatego można podpatrzeć taką ozdobę u ulubionego aktora czy piłkarza i zrobić sobie identyczną.

1. David Beckham

Ten angielski piłkarz bardzo lubi ozdabiać swoje ciało różnymi tatuażami, dlatego ma ich obecnie ponad 40. Każdy z nich ma dla Beckhama symboliczne znaczenie. Większość jest związana z jego rodziną, mowa tu chociażby o wytatuowanym imieniu córki, aniołach reprezentujących synów czy roku, w którym poślubił żonę. Może on się pochwalić również wieloma napisami nawiązującymi do biblii i religii. Jest też wiele odniesień do wykonywanego zawodu, m.in. numery koszulek, które nosił w poszczególnych klubach. Tatuaże pokrywają niemal całkowicie tułów piłkarza, ale to zapewne jeszcze nie koniec.

2. Adam Levine

Piosenkarz oprócz talentu muzycznego posiada również wiele tatuaży, które chętnie pokazuje w teledyskach i na zdjęciach. Nic w tym dziwnego, gdyż uchodzi on za jednego z najseksowniejszych wokalistów, a dziary dodają mu tylko uroku. Levine ma wytatuowane całe ręce, plecy i brzuch. Na jego ciele można zobaczyć dość okazałe wzory, szczególnie na plecach, na których znajduje się duża, czarno – biała syrena, trzymająca w dłoniach czaszkę. Piosenkarz ma również kilka napisów, m.in. „True Love”, „Los Angeles” czy serce z napisem „MOM”.

3. Justin Bieber

Do wielkich miłośników tatuaży należy również Justin Bieber, który może się pochwalić wieloma takimi ozdobami na całym ciele. Pierwszy tatuaż znalazł się na biodrze wokalisty i przedstawia lecącą mewę. Co ciekawe, wytatuowanie sobie właśnie takiego motywu jest tradycją w rodzinie Bieberów i stanowi rytuał przejścia. Piosenkarz posiada także wiele wzorów o charakterze religijnym, m.in. wizerunek Jezusa na łydce, ręce złożone do modlitwy, które później zostały ozdobione trzema różami. Ręce Biebera są ozdobione przez portret kobiety – anioła, wizerunek tygrysa, który symbolizuje jego osiągnięcia, rycerza z mieczem oraz okazały zamek otoczony chmurami. Piosenkarz nie zrezygnował jednak zupełnie z małych tatuaży – za jego uchem można zobaczyć klucz wiolinowy, a na klatce piersiowej – koronę.

4. Tom Hardy

Hardy ozdabia swoje ciało tatuażami, aby upamiętnić najważniejszych ludzi w swoim życiu oraz wydarzenia. Żadna dziara nie pojawiła bez jakiegoś powodu. W wieku zaledwie piętnastu lat aktor zdecydował się na wytatuowanie na bicepsie leprechauna, który symbolizował irlandzkie pochodzenie jego matki. Na klatce piersiowej aktora znajdują się maski o różnym wyrazie twarzy, co stanowi nawiązanie do wykonywanego zawodu. Na ciele Hardy’ego można zobaczyć także wiele odniesień do rodziny, m.in. napis „Mój piękny syn” czy „Duma Ojca”. Co ciekawe, jeden z tatuaży aktora powstał w wyniku przegrania zakładu z… Leonardo DiCaprio. W konsekwencji Hardy musiał wytatuować sobie na ramieniu napis „Leo knows all”.

5. Dwayne Jonson

Gwiazdą, która również nie stroni od tatuaży jest Dwayne Johnson. Motyw polinezyjski zajmujący połowę klatki piersiowej i biceps prezentuje wszystkie ważne dla aktora wartości, takie jak pasja czy miłość. Na okazałym tatuażu znalazło się m.in. słońce, liść kokosu symbolizujący wojownika czy wzór oznaczający „złamaną twarz:, czyli symbol siły i walki. Całość została dopracowana w najdrobniejszych szczegółach i prezentuje się bardzo spójnie. Na drugim ramieniu Johnson przerobił swój tatuaż przedstawiający niewielką głowę byka na sporych rozmiarów czaszkę byka, która nawiązuje do osobistych przeżyć aktora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *