Tatuaż na bliznach – ozdoba ciała po wypadkuBlizny na skutek wypadków potrafią być wyjątkowo szpecące. Ich usuwanie nie zawsze przynosi rezultaty, zaś ich rozległość może bardzo często utrudniać kontakty międzyludzkie. W takich przypadkach warto zastanowić się nad tatuażem na bliźnie. Ta nowatorska i coraz popularniejsza metoda kamuflażu może być przeprowadzona po konsultacji z lekarzem dermatologiem niemal w dowolnym, profesjonalnym studio tatuażu.

Nie każda blizna nadaje się do pokrycia tatuażem

Przed przystąpieniem do zabiegu kamuflażu szpecących blizn, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą dermatologiem. Oceni on, czy nasze blizny będą w stanie przyjąć barwnik tatuatorski. Nadają się one do tego, gdy mają regularny kształt i jednolitą, jasną barwę. Ryzyko, iż barwnik nie przyjmie się i utworzy bezkształtną plamę pod skórą jest wtedy najmniejsze. Tego typu blizny o prawidłowym kształcie pojawiają się dopiero po jakimś czasie od wypadku, gdy skóra całkowicie się zagoi. Niewskazane jest więc, aby udawać się bezpośrednio po wypadku na zabieg kamuflażu za pomocą wzorów tatuażu.

Ból podczas tatuowania blizn

Kwestia odczuwania bólu podczas tatuowania blizn jest bardzo indywidualna. Jedne osoby czują go przez cały zabieg, inne wcale. Niemniej, udając się do studia tatuażu wprawne oko specjalistów powinno to ocenić. Warto jednak najpierw umówić się na zabieg sprawdzający nasze odczucia. Dlatego lepiej zrobić mniejszą powierzchnię np. na plecach niż od razu kamuflować skomplikowane blizny na twarzy. Niezależnie od tego, gdzie się one znajdują, należy mieć na względzie, iż zabieg może być bolesny i czasochłonny. 

Odpowiedni wzór tatuażu kamuflujący bliznę

Wzory tatuażu kamuflującego powinny być wybierane w sposób indywidualny, dostosowany do każdej osoby. Od tego, jak będzie wyglądał malunek, zależy rozległość blizn, ich kształt oraz charakterystyka. Jeśli są niewielkie i nie zajmują zbyt wiele miejsca oraz powstały na skutek drobnych wypadków, zalecane są nieskomplikowane i delikatne wzory. W ich przypadku istnieje nieduże prawdopodobieństwo, iż nie będą komponowały się z naszym ciałem bądź skóra na bliznach nie przyjmie barwnika. Jeśli chodzi o duże, nieregularne blizny powypadkowe lub pooperacyjne, warto zastanowić się nad dużym i mocnym kolorystycznie wzorem. Wówczas zakryjemy w całości niepożądane zmiany i będziemy mogli z dumą eksponować nasze ciało.

Pokrywanie blizny tatuażem – czy to się uda?

Pracownicy studiów tatuatorskich porównują dziaranie na bliźnie do pisania bądź malowania na mokrej kartce. Mimo iż nie zawsze udaje się zachować odpowiedni kształt i proporcje, bardzo wiele zależy od wprawy samego artysty. Po odpowiedniej konsultacji jest on w stanie stworzyć jednolity i odpowiedni tatuaż, który zakamufluje nasze blizny. Niemniej, w przypadku wpadki, jaką może być np. niewyraźny kontur lub całkowite rozlanie tuszu, istnieje metoda ratunkowa. Jest nią zabieg laserowego usuwania tatuażu. W ostateczności w ten sposób możemy pozbyć się niechcianego lub zniszczonego malunku, który miał zakryć nasze blizny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.