Rodzaje kolczyków do piercingu



Rynek piercingu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów proponując z roku na rok coraz wymyślniejsze materiały oraz formy kolczyków. Usatysfakcjonowani będą zarówno fani hardkorowych ćwieków i szpikulców, jak i osoby preferujące subtelne kółka i cyrkonie. Przedstawiamy przegląd najpopularniejszych i najciekawszych rodzajów kolczyków do piercingu.

Kształt kolczyka do piercingu

W dużej mierze kształt kolczyków do piercingu uzależniony jest od miejsca, w jakim wykonywany jest zabieg. W przypadku niektórych części ciała nie możemy pozwolić sobie na zbyt duże i ciężkie ozdoby, gdyż istnieje wtedy większe ryzyko migracji i uszkodzenia tkanek ciała. Przykład może stanowić okolica pępka. Piercing wykonywany w tym miejscu polega zazwyczaj na umieszczeniu kolczyka (banana). Wstawiany jest on w otwór w dolnym bądź górnym płacie skór. W takim wariancie ozdoba, np. cyrkonia, wystaje bezpośrednio z otworu pępkowego. Zły dobór kształtu kolczyka może powodować nieestetyczny efekt naciągnięcia skóry. Ryzyko migracji bądź całkowitego odpadnięcia jest wówczas bardzo wysokie. Taki kolczyk również wygląda nieestetycznie, gdyż wydaje się, iż zwisa z pępka, lecz go nie wypełnia. Istnieją jednak wyjątkowo uniwersalne kształty, które wpasowują się niemal idealnie w każdą część ciała. Należy do nich popularny kolczyk kółko oraz dermal.

Materiał wykonania kolczyków

Dobór kolczyków wykonanych z odpowiedniego materiału to przede wszystkim kwestia zdrowotna. Piercing tak jak sztuka tatuażu polega na wprowadzeniu w ludzką tkankę ciała obcego. W przypadku kolczyków jest to m.in. tytan, stal chirurgiczna, srebro. Ciało człowieka w niektórych przypadkach może reagować odrzuceniem kolczyka bądź innej ozdoby. Wówczas dochodzi do reakcji alergicznej, której skutkiem jest opuchlizna, ropna wydzielina, wydłużony czas gojenia rany po zabiegu itp. W ekstremalnych przypadkach kolczyk może nawet odpaść od ciała. Warto więc przed zabiegiem wybrać taki materiał, który nie wywoła w naszym organizmie niepożądanej reakcji alergicznej. Największe spustoszenie wywołują związki niklu zawarte w niektórych kolczykach. Alternatywą do materiałów zawierających ten pierwiastek jest m.in. róg lub kość – surowce całkowicie naturalne. W przypadku braku alergii na jakiekolwiek związki pole do popisu jest naprawdę ogromne i tak naprawdę granicą jest wówczas nasza wyobraźnia.

Oryginalne kolczyki do piercingu

Szczególną kategorię stanowią kolczyki oryginalne, które umieszczane są w nietypowych miejscach, robione są na zamówienie bądź mają inne, szczególne cechy. Do tej kategorii należą m.in. wszelkie ozdoby umieszczane w miejscach intymnych. Są to np. kolczyki na sutki z łańcuszkami bądź clickery umieszczane w penisie bądź łechtaczce. Ich nietypowy kształt oraz waga dopasowane są do delikatności miejsca, w jakim zostaną umieszczone. Innym przykładem oryginalnych kolczyków są wszelkiej maści sztuczne ozdoby. To dobra alternatywa dla nastolatków zafascynowanych piercingiem, którzy nie mogą bądź nie chcą w młodym wieku przekłuwać ciała. W ich przypadku kolczyki imitują prawdziwe formy, a materiał, z którego są wykonane, to głównie plastik. Nie umieszcza się ich bezpośrednio w ciele, lecz wpina bądź wkręca bezboleśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.