Tatuaż na żebrach, mimo iż należy do bolesnych zabiegów, przyciąga coraz większą rzeszę zwolenników. Zwłaszcza wśród kobiet, gdyż podkreśla on seksualność, eksponując należycie krągłości i wcięcia w talii. Oto garść informacji i wskazówek dotyczących inspiracji oraz wykonania tatuażu na żebrach.
Tatuaż na żebrach – doskonały wybór dla pań
Tatuaż na żebrach to doskonały wybór dla wszystkich kobiet. Malunek w tym miejscu nie jest wulgarny i nie przynależy bezpośrednio do żadnej ze stref intymnych. Ponadto, mimo swojej bolesności, jest na tyle łatwy i szybki w wykonaniu, iż nawet drobne kobiety są w stanie wytrzymać cały zabieg do końca. Nawet jeśli wiele z nich skarży się na ból, zwykle efekt końcowy przechodzi ich najśmielsze oczekiwania. Z racji, iż tego typu tatuaż dedykowany jest dla kobiet, przeważnie stosuje się w ramach niego wszelkie kwiatowe wzory, motywy zwierzęce oraz wybrane cytaty. Niezależnie od wielkości i kierunku, malunki na żebrach sprawdzają się tak samo seksownie oraz wspaniale. Zwłaszcza pięknie wyglądają wszelkiego typu etno motywy oraz minimalistyczne wzory, wystające jedynie spod bielizny. Ciekawym pomysłem są również struktury wijące się z grzbietu aż po żebra, np. wizerunki postaci – symboli kobiecości.
Żebrowe trendy w tatuażu
Poparciem tezy, iż najczęściej tatuaż na żebrach wybierają kobiety, może być fakt, jak często ten typ malunku dominuje wśród gwiazd i celebrytek. Nie ma się co jednak dziwić wyborom Rihanny, Ellie Goulding czy Lily Collins – ozdoba tej części ciała to domena dam! Z tego również powodu najczęstsze motywy i wzory tatuażu przewijające się to mitologiczne symbole, struktury roślinne oraz motta życiowe. Wspierają, niosą ukryty przekaz, lecz przede wszystkim podkreślają kobiecość. Tego typu tatuaże doskonale komponują się z malunkami na biodrach, a także tuż pod piersiami. Niemniej należy pamiętać, że im większą powierzchnię na żebrach zajmuje malunek, tym będzie on boleśniejszy i trudniejszy do zrobienia. Również proces gojenia tatuażu może przebiegać dłużej w okolicach żeber, zwłaszcza u kobiet prowadzących aktywny tryb życia oraz uprawiających sport. Co więcej, trzeba zaangażować do niego znacznie więcej opatrunków, aby odpowiednio zabezpieczyć świeży tatuaż.
Męski odpowiednik tatuaży na żebrach
Ze względu na aspekty anatomiczne, mężczyźni nie mają aż tak dobrych predyspozycji do prezentowania tatuażu na żebrach. Z reguły to wina zbyt grubej tkanki mięśniowej oraz tłuszczowej, dlatego w ich przypadku malunki jedynie przebiegają przez obszar żeber. Szczupli mężczyźni mogą pozwolić sobie na tatuaż w tym miejscu, niemniej strefa ta w ich przypadku cechuje się kruchością. Malunek na wrażliwym miejscu może być w przypadku niektórych wojowników zbyt łatwą wskazówką dla potencjalnych przeciwników. Dlatego znacznie częściej wybierają oni dużo większe tatuaże, przybierające kształt celtyckich run bądź olbrzymich wizerunków kobiet, postaci z legend i podań bądź dzikich zwierząt. Ciągną się wówczas od pleców, przez żebra, aż po brzuch, eksponując tym samym muskulaturę i nieokrzesaną, męską naturę.