STUDIO TATUAŻU & BODY PIERCING

art line

Art Line

Z MIŁOŚCI DO SZTUKI OD 1997r.


sterylizacja

Sterylizacja narzędzi i ich ochrona ma nadrzędne znaczenie. Jest to proces, który musi przebiegać zgodnie z najsurowszymi zasadami bezpieczeństwa i normami higieny.

„Dodatkowo poddajemy się co miesięcznej biologicznej kontroli skuteczności sterylizacji przeprowadzanej przez sanepid”

Autoklaw klasy B

Należy do najbardziej zaawansowanych sterylizatorów parowych. Bezwzględne przestrzeganie standardów sterylizacji znacząco wpływa na jakość zabiegu, ponieważ wymaga codziennego stosowania unikatowych, kosztownych urządzeń, specjalnych środków dezynfekujących oraz ogromnej ilości wymienialnych instrumentów, niezbędnych dla zapewnienia profesjonalnego wykonania tatuażu oraz piercingu. Wszystkie narzędzia oraz materiały podlegają wielokrotnie kontrolowanemu procesowi sterylizacji w autoklawie Sterilclave 18B (Cominox) a jego skuteczność jest co miesiąc potwierdzana przez sanepid. Urządzenie to spełnia najostrzejsze polskie i europejskie normy dotyczące sterylizacji instrumentarium medycznego – To co odróżnia autoklawy klasy B od innych autoklawów, to frakcjonowana próżnia wstępna (norma EN 13060). Całkowite usunięcie powietrza uzyskuje się w wyniku przeprowadzenia sekwencji impulsów próżni i wstrzyknięć pary. Jest to najlepsza spośród aktualnie dostępnych technik, umożliwiająca sterylizacje każdego rodzaju produktu, włącznie z długimi przedmiotami wgłębionymi i dużymi wsadami porowatymi. Autoklawy innej grupy mają z tym problem. W procesie sterylizacji giną wszystkie bakterie, wirusy, grzyby i ich formy przetrwalnikowe.

Lampa bakteriobójcza

Do dezynfekcji używa się również specjalnej przepływowej lampy bakteriobójczej która dezynfekuje powietrze w obecności personelu i klienta nie narażając go na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Wymuszony przepływ powietrza przez komorę UV-Cgwarantują stały i wysoki stopień dezynfekcji. Przeznaczenie: blok operacyjny, laboratoria, salony tatuaży, izby przyjęć, poczekalnie, korytarze i wszelkie skupiska ludzi, wszędzie tam, gdzie wymagany jest wysoki stopień czystości mikrobiologicznej i jednocześnie muszą przebywać ludzie.

Zgrzewarka

Przeznaczona jest do przygotowania narzędzi do sterylizacji w rękawach papierowo-foliowych. Jest najefektowniejszą metodą sterylizacji narzędzi opakowanych. Wykazuje działanie natychmiastowe i przedłużone wg Pr EN 12791.

Myjka ultradźwiękowa

Myjka ultradźwiękowa to najnowsza technologia mycia za pomocą ultradźwięków, zapewnia szybkie i skuteczne czyszczenie. Energia ultradźwiękowa dociera do trudno dostępnych miejsc. Elektroniczny proces czyszczenia dzięki przenikliwości bąbelków cieczy dociera do wszystkich zakamarków.