STUDIO TATUAŻU & BODY PIERCING

art line

Art Line

Z MIŁOŚCI DO SZTUKI OD 1997r.


sterylizacja

Sterylizacja narzędzi i ich ochrona ma nadrzędne znaczenie. Jest to proces, który musi przebiegać zgodnie z najsurowszymi zasadami bezpieczeństwa i normami higieny.

“Dodatkowo poddajemy się co miesięcznej biologicznej kontroli skuteczności sterylizacji przeprowadzanej przez sanepid”

Ze wszystkich tego typu urządzeń, modele klasy B uznaje się za najbardziej zaawansowane. Dzięki unikatowym funkcjom wykorzystującym próżnię możliwe jest wyjaławianie elementów o budowie kapilarnej, przede wszystkim igieł. Z powodzeniem wykorzystuje się je nie tylko w studiach tatuażu, ale także w placówkach medycznych i gabinetach stomatologicznych.

Bardzo skuteczny i dyskretny sposób na oczyszczenie powietrza ze szkodliwych drobnoustrojów w każdym pomieszczeniu, przez które przechodzą duże ilości ludzi. Lampa wymusza ruch powietrza, które przepływa przez komorę, gdzie z pomocą promieniowania ultrafioletowego eliminowane są wirusy, grzyby i bakterie.

Oprócz tych, które samodzielnie wyjaławiamy, w naszym studiu dostępne na życzenie są również narzędzia jednorazowego użytku. Wykorzystywanie szczelnie zamkniętych akcesoriów, które zawsze odpakowywane są w obecności klienta i po zabiegu trafiają do utylizacji również jest formą zapewnienia sterylności.

Maszyna, dzięki której zyskujemy pewność, że zarówno narzędzia poddane sterylizacji, jak i te, które dopiero zostaną poddane temu procesowi są odpowiednio zabezpieczone i nie dojdzie do przypadkowego zakażenia. Wysoka jakość zgrzewów pozwala na sterylne przechowywanie akcesoriów nawet przez dłuższy czas.

Usuwanie zanieczyszczeń z wykorzystaniem dźwięków o wysokiej częstotliwości pozwala nie tylko znacznie przyspieszać cały proces mycia, ale także docierać do trudno dostępnych miejsc. Czyszczące właściwości tej metody zostały odkryte przypadkiem w latach 30-tych podczas eksperymentu ze sprzętem radiowym.

Dbamy o to, aby pomiędzy kolejnymi zabiegami wszystkie powierzchnie robocze w gabinecie oraz wykorzystywany do tatuażu i piercingu sprzęt zostały starannie odkażone. Stosujemy silne środki antyseptyczne, które gwarantują całkowite zneutralizowanie wszystkich czynników mogących wywoływać infekcje i zakażenia.

Wykorzystywany w naszym studiu roztwór tego preparatu jest na tyle silny, aby skutecznie usuwać wszystkie potencjalnie niebezpieczne bakterie, grzyby i wirusy, ale jednocześnie nie powodować uszkodzeń na czyszczonych powierzchniach. Stosować można go do metalu, szkła, porcelany, gumy i innych tworzyw sztucznych.

Ten skuteczny płyn na bazie etanolu nie tylko natychmiast usuwa wszystkie zabrudzenia i drobnoustroje, ale również wytwarza ochronną powłokę, która zapobiega ich późniejszemu rozprzestrzenianiu się. Jednocześnie jest on całkowicie bezpieczny dla skóry, nie wywołuje podrażnień i nie utrudnia gojenia się ran.

Dzięki wysokiej zawartości chloroksylenolu preparat ten skutecznie i szybko zabija bakterie i wirusy, jest jednak łagodny dla skóry, dzięki czemu idealnie sprawdza się jako środek przygotowujący miejsce zabiegu. Ze względu na wysokie skoncentrowanie substancji aktywnych wymaga on rozcieńczenia w wodzie.

Ze względu na swoja skuteczność, którą zawdzięcza wysokiemu stężeniu enzymów czyszczących, środek ten stosowany jest głównie w szpitalach do czyszczenia i sterylizacji narzędzi chirurgicznych. Dzięki niemu mamy pewność, że na wykorzystywanych do zabiegów narzędziach nie pozostaje żaden ślad mogących prowadzić do zakażenia czynników.

Skuteczny preparat na bazie alkoholu, charakteryzujący się szybkością działania. Klasyfikowany jest jako wyrób medyczny i powszechnie wykorzystuje się go również w szpitalach do odkażania narzędzi. Mimo wysokiej zawartości składników aktywnych nie pozostawia śladów na dezynfekowanych powierzchniach.

Aby zapewnić stuprocentową sterylność wykorzystywanych przez nasze studio tatuażu narzędzi przestrzegamy ściśle określonych procedur. Wszystkie dezynfekowane sprzęty poddawane są nie tylko dokładnemu czyszczeniu z wykorzystaniem środków chemicznych i nowoczesnych urządzeń, ale także drobiazgowej kontroli.