Kubiszew

Raper z Wrześni, który szturmem zdobywa fanów z całego kraju.

Pierwsze swoje kawałki nagrał w 2001 roku, na bicie jednego z czołowych producentów młodego pokolenia Julasa. W 2002 roku wspólnie z zespołem Desant nagrał swój pierwszy lokalny krążek. Praca z zespołem niosła ze sobą kolejne projekty. Raper od zawsze współpracował z zespołem AIFAM, udzielając się zarówno na krążkach jaki i na koncertach. W 2009 roku nawiązał współpracę z Dj Show’em i wspólnie z Julasem wydał płytę pt. ,,To Paranoja Skarbie’’. Teledysk powstały do jednego kawałka z tej płyty ,,Ławkowy Styl’’, swoją jakością obrazu wysoko podniósł poprzeczkę powstającym w tym czasie klipom.
Kolejny raz swój talent sceniczny, charakterystyczny wokal połączony z umiejętnością â’dryfowania’’ na bicie Kubiszew ujawnił w 2011 roku, kiedy wydał płytę pt. ,,Towar Z Górnej Półki’’. Ten długo oczekiwany krążek zwierał 16 utworów z klasycznym brzmieniem oraz ciekawą obsadą featuring-ów: PEJA,PALUCH,MROKAS,RAFI,KONI,GEDZ; wydane na tej płycie kawałki takie jak ,,Wolność Nie Zna Granic’’, ,,Prawda, Ludzie, Hip-Hop’’, ,,Fakju’’ zdobyły uznanie wśród fanów rapera. Po licznych koncertach na terenie całego kraju oraz częstym udzielaniu się gościnnie na płytach zaprzyjaźnionych raperów Kuba nie począł na laurach i intensywnie pracował nad kolejnym projektem.
22 czerwca 2012 roku ukazał się album ,,Rachunek Jest Prosty’’, który powstał dzięki współpracy z niezwykle utalentowanym warszawskim producentem ZBYLEM, który nie tylko wyprodukował wszystkie kawałki na płytę, ale również odpowiada za brzmienie, mix i mastering. Producent jak zawsze powstawiał na klasykę, która w połączeniu z warstwą liryczną, za którą odpowiada Kubiszew, pozwoliła albumowi osiągnąć spójny klimat.
Raper pracuje nad kolejnym albumem!