STUDIO TATUAŻU & BODY PIERCING

art line

Art Line

Z MIŁOŚCI DO SZTUKI OD 1997r.


Pielęgnacja

Pielęgnacja tatuażu kolorowego

4-5 dni przed wykonaniem tatuażu zalecamy smarowanie skóry balsamem nawilżającym.W okresie letnim nie opalaj skóry przed ustalonym terminem ! Nie spożywaj alkoholu do dwóch dni przed zabiegiem. Na skończony tatuaż jest nakładany opatrunek, który należy trzymać od 3 do 4 godzin. Wyciekają jeszcze niewielkie ilości osocza i tuszu, które mieszają się z maścią. Wytwarza się szarawy śluz, który pokrywa tatuowane miejsce.

Należy to miejsce bardzo dokładnie umyć wodą z mydłem i osuszyć jałową gazą. Pozostawić do wyschnięcia przez kilka minut i posmarować maścią TATTOO GOO ( dostępna w studiu Art Line Tattoo ). Pamiętaj!- nie wolno nakładać dużych ilości maści, wystarczy nałożyć niewielką ilość i delikatnie wklepać. Należy dbać o to by nie narazić tatuowanego miejsca na uraz, zadrapanie, otarcie, zabrudzenie. Cieniutką warstwą maści pokrywamy tatuaż co 2.5 do 3 godzin za każdym razem zakładając nowy opatrunek(folie). Na tatuażu folia ma być położona delikatnie bez ucisków, ponieważ tatuowane miejsce może spuchnąć i musi być na taką ewentualność pozostawione miejsce. Folię zakładamy również na noc i zmieniamy ją wcześnie rano. Cały proces zmieniania i zakładania folii ma trwać ok 3 dni. Jeżeli po trzech dniach zauważalne jest jeszcze delikatne sączenie się osocza kontynuujemy w/w pielęgnację kolejny dzień. Po zupełnym ściągnięciu foli myjemy dokładnie tatuaż ostatni raz i delikatnie wklepujemy maść. Aby zachować higienę gojenia można stosować chusteczki dla niemowląt delikatnie przykładając je do gojącego się tatuaż rano i wieczorem.
W pierwszym okresie po wykonaniu tatuażu nie należy spożywać alkoholu, nie wystawiać tatuażu na słońce ( solarium ), nie moczyć w wodzie, unikać sauny. Nie wolno drapać powstających przy gojeniu strupków. Tatuaż gdy się goi swędzi- jest to normalne. Po zagojeniu smaruj kremem z wysokim filtrem jeśli masz w planach wakacyjne opalanie. Alkohol i wysoka temperatura nie są wskazane, ponieważ mocno rozszerzają naczynia, co powoduje wyciekanie osocza wraz z tuszem- powstają „prześwity” w tatuażu po zagojeniu.
Ubrania noszone podczas gojenia powinny być luźne a nie dopasowane czy obcisłe- nie mogą obcierać. Absolutnie niewskazany jest również duży wysiłek fizyczny przez pierwsze 10 dni (pot ma kwaśny odczyn, dostając się do rany powoduje powstanie stanu zapalnego, wyrzucenie części barwnika oraz powstanie delikatnych blizn)

Za wszystkie defekty powstałe z winy klienta studio Art Line nie ponosi odpowiedzialności.

Pielęgnacja tatuażu czarnobiałego-cieniowanego

4-5 dni przed wykonaniem tatuażu zalecamy smarowanie skóry balsamem nawilżającym.W okresie letnim nie opalaj skóry przed ustalonym terminem ! Nie spożywaj alkoholu do dwóch dni przed zabiegiem. Na skończony tatuaż jest nakładany opatrunek, który należy trzymać od 3 do 4 godzin więcej opatrunków nie nakładamy. Wyciekają jeszcze niewielkie ilości osocza i tuszu, które mieszają się z maścią. Wytwarza się szarawy śluz, który pokrywa tatuowane miejsce.

Należy to miejsce bardzo dokładnie umyć wodą z mydłem i osuszyć jałową gazą. Pozostawić do wyschnięcia przez kilka minut i posmarować maścią TATTOO GOO ( dostępna w studiu Art Line Tattoo ). Pamiętaj!- nie wolno nakładać dużych ilości maści, wystarczy nałożyć niewielką ilość i delikatnie wklepać. Należy dbać o to by nie narazić tatuowanego miejsca na uraz, zadrapanie, otarcie, zabrudzenie. Cieniutką warstwą maści pokrywamy tatuaż co 2.5 do 3 godzin.
W pierwszym okresie po wykonaniu tatuażu nie należy spożywać alkoholu, nie wystawiać tatuażu na słońce ( solarium ), nie moczyć w wodzie, unikać sauny. Nie wolno drapać powstających przy gojeniu strupków. Tatuaż gdy się goi swędzi- jest to normalne. Po zagojeniu smaruj kremem z wysokim filtrem jeśli masz w planach wakacyjne opalanie. Alkohol i wysoka temperatura nie są wskazane, ponieważ mocno rozszerzają naczynia, co powoduje wyciekanie osocza wraz z tuszem- powstają „prześwity” w tatuażu po zagojeniu.
Ubrania noszone podczas gojenia powinny być luźne a nie dopasowane czy obcisłe- nie mogą obcierać. Absolutnie niewskazany jest również duży wysiłek fizyczny przez pierwsze 10 dni (pot ma kwaśny odczyn, dostając się do rany powoduje powstanie stanu zapalnego, wyrzucenie części barwnika oraz powstanie delikatnych blizn)

Za wszystkie defekty powstałe z winy klienta studio Art Line nie ponosi odpowiedzialności.

Laser - zalecenia pozabiegowe
 •  Nie przepocić powierzchni poddanej zabiegowi

 •  Po przyjściu do domu powierzchnię poddana zabiegowi należy delikatnie przemyć wodą (zmyć pot), zrobić zimny okład.

 

Preparaty na gojenie:

-Panthenol w piance (łagodzi poparzenie, przyśpiesza regeneracje tkanek), stosować około 1-2 tygodnie.

-Aloe Dermo Żel, marki Equilibra (koi skórę, regeneruje, nawilża i przyśpiesza regeneracje, ma właściwości antyseptyczne)

 •  Do dwóch tygodni po zabiegu nie korzystać z basenu, sauny.

 •  Opalanie skóry po zabiegu może doprowadzić do przebarwień. Nie opalać – zarówno na słońcu jak i w solarium.W późniejszym czasie gdy skóra jest już zagojona poddane zabiegowi miejsca przykryć lub smarować filtrem (minimum 50SPF)

 •  Ubrania noszone podczas gojenia powinny być luźne a nie dopasowane czy obcisłe- nie mogą obcierać.

 •  Absolutnie niewskazany jest również duży wysiłek fizyczny przez pierwsze 14 dni (pot ma kwaśny odczyn, dostając się do rany powoduje powstanie stanu zapalnego, oraz powstanie  blizn)

Za wszystkie defekty powstałe z winy klienta studio Art Line nie ponosi odpowiedzialności.

Pielęgnacja piercingu - skóra
 • Na czas i efektywność gojenia się piercingu ma wpływ wiele czynników.

  Tempo gojenia się przekłucia zależy od indywidualnych zdolności regeneracyjnych organizmu, jednakże prawidłowa pielęgnacja jest niezbędna do uniknięcia infekcji a co za tym idzie powikłań podczas gojenia się kanału przekłucia. Przestrzeganie poniższych porad dotyczących pielęgnacji piercingu pozwoli unikać niechcianych komplikacji przy gojeniu i pozwoli ograniczyć czas gojenia do niezbędnego dla organizmu minimum:

  •  Na tempo gojenia ma wpływ tryb życia i odżywianie, zadbaj o to aby Twoja dieta była bogata w białko, jest ono niezbędnym budulcem dla tkanek. Możesz również wzbogacić dietę w cynk, ale tylko przez pierwszy tydzień!- dłuższe suplementowanie cynkiem musi być skonsultowane przez lekarza. Dzienna dawka dla mężczyzny to 150 mg a dla kobiet 75 mg.

  •  Staraj się nie dotykać miejsca przekłucia ani kolczyka aby nie zabrudzić rany i nie doprowadzić do wdania się infekcji.

  •  Przemywaj miejsce przekłucia solą fizjologiczną. Nie używaj w tym celu wody utlenionej ani środków zawierających w swym składzie alkohol, gdyż spowalniają one proces gojenia.

  •  Do usunięcia brudu z biżuterii i wokół miejsca przekłucia użyj ciepłej wody i bawełnianego wacika lub patyczka kosmetycznego. Następnie nałóż środek czyszczący ( np. Easy piercing ) na biżuterię i ranę i poruszaj kolczykiem w przód i w tył. Pozostaw środek czyszczący na ok 3 min, następnie obmyj miejsce przekłucia i znów poruszaj kolczykiem w przód i w tył.

  •  Zakrzepłą substancję powstałą z limfy usuwaj z kolczyka codziennie, gdyż może stać się ona pożywką dla bakterii.

  •  Przez około 3 miesiące unikaj gorących kąpieli. Unikaj kąpieli w rzekach, jeziorach i na basenie ( są siedliskiem bakterii, które mogą przedostać się do rany i wywołać infekcję ).

  •  Nie wyciągaj kolczyka przed całkowitym wygojeniem się miejsca przekłucia.

  •  Nie dopuszczaj do kontaktu rany z ustami, językiem, śliną i innymi płynami ustrojowymi Twoimi lub partnera przez okres do 3 miesięcy.

  •  Chroń piercing przed kontaktem z kosmetykami, gdyż zwiększają one ryzyko infekcji.

  Za wszystkie defekty powstałe z winy klienta studio Art Line nie ponosi odpowiedzialności.

Pielęgnacja piercingu - przekłutego języka
 • Wiele osob myśli, że przekłucie języka jest bardzo bolesne. Prawda jest taka, że nie można się bardziej mylić! O przekłuciu języka można powiedzieć, że jest one najmniej bolesnym zabiegiem ze wszystkich możliwych przekłuć. Następstwa przekłucia odczujemy dopiero po paru godzinach lub w dniu następnym. Język mocno spuchnie i będzie się utrzymywał w takim stanie od 4 do 7 dni (zdarza się chodź bardz rzadko, że język w ogóle nie puchnie). To, że język spuchnie jest rzeczą całkowicie normalną, dlatego ważnym elementem jest, aby kolczyk założony po przekłuciu by na tyle długi, aby opuchlizna go nie wchłonęła.

  ZABIEG: W naszym studio przekłuwamy tylko i wyłącznie za pomocą igieł iniekcyjnych jednorazowych. Natomiast narzędzia służące do piercingu pakowane są w specjalne rękawy zgrzewane z obu stron, a następnie poddawane są procesowi sterylizacji w autoklawie najwyższej klasy. Igły, narzędzia i kolczyki otwierane są zawsze przy kliencie. Do wykonania piercingu używamy tylko kolczyków wykonanych z tytanu G23 zgodnie z EU Nickel Directive z 2001 gdyż jest on biokompatybilny z ciałem, nie powoduje reakcji alergicznych, nie zawiera niklu który jest główną przyczyną uczuleń.

  UWAGA – używanie innych materiałów jest NIEDOPUSZCZALNE gdyż grozi: ropiejącymi ranami, naroślą wokół miejsca przebicia, uczuleniem, migracją kolczyka a to wszystko prowadzi do powstania BLIZN.

  Aby zapobiec powikłaniom oraz przyśpieszyć proces gojenia wprowadziliśmy do sprzedaży najlepszej jakości produkty lecznicze i preparáty pozwalające utrzymać doskobałą higiene piercingu:

  Easypiercing Anti-bacterial Solution buccale (płyn do płukania) – jest to roztwór antybakteryjny do płukania jamy ustnej. Zostal zaprojektowany tak, aby działać szyvko i skutecznie na dużą ilość bakterii. Powinien być stosowany przez dwa tygodnie po każdym posiłku. Płyn ten zawiera specjalną miarke do której należy nalaż 15 ml płynu oraz 5 ml wody, tak przygotowanym roztworem należy płukać jame ustną przez 30 sekund po każdym posiłku (UWAGA nie połykać!!!). Jest to preparat hipoalergiczny, nie zawierającym perfum. Norma NF EN 10401,7 fl oraz 50 ml – 25 zł.

  UWAGA:  Jeśli zamiast profesjonalnych kosmetyków wybierzesz środki zastępcze robisz to na własne ryzyko!!!

  Aby zmniejszyć opuchliznę oraz wspomóc gojenie postępuj według poniższych zaleceń:

  • Kilka razy dziennie (szczególnie po posiłku) płucz jamę ustną chłodną przygotowaną wodą.

  • Możesz również zamrozić rumianek w kształcie kostek lodu i ssać lodowo-rumiankowe kostki.

  • Zmień swoją szczoteczkę do zębów na nową z miękkim włosiem i używaj łagodnej pasty do zębów.

  • Przez okres gojenia, podczas snu używaj dodatkowej poduszki. Utrzymywanie głowy nad sercem zmniejsza opuchlizne.

  • W pierwszych dniach po przekłuciu możesz zażyć ibuprofen, który jest niesterydowym lekiem przeciwzapalnym o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zażywany według dołączonej ulotki może zmniejszyć dyskomfort oraz opuchnięcie języka.

  • Umytymi rękoma w mydle antybakteryjnym sprawdzaj codziennie rano oraz wieczorem czy kuleczki są mocno dokręcone.

  Czego unikać podczas gojenia:

  • Jeśli masz partnera / partnerkę podczas gojenia się języka musisz zrezygnować z całowania oraz seksu oralnego.

  • Nie używaj do płukania jamy ustnej mieszanek ziołowych, które zawierają np. Arnikę, która w kontakcie z raną może powodować dodatkowe opuchnięcie. Pamiętaj używając preparatów o licznym składzie np. Dentosept większe jest prawdopodobieństwo, że któryś ze składników może uczulić lub źle wpłynąć na proces gojenia.

  • Unikaj żucia gumy, tabaki, wkładania do ust ołówków, długopisów, okularów itp.

  • Nie dziel się z znajomymi napojami, unikaj spożywania napoi/pożywienia z tych samých naczyń.

  • Zaprzestań palenia papierosów oraz picia alkoholu. Może wydłużyć to proces gojenia i spowodować większe opuchnięcie.

  • Nie spożywaj takich leków jak aspiryna.

  • Powstrzymaj się od jedzenia gorących lub ostrych potraw. To samo dotyczy gorących napojów.

  • Nie wskazane jest spożywanie przez pierwsze dni gojenia produktów mlecznych zawierających żywe kultury bakterii np. Jogurtów, kefirów itp.

  • Nie baw się kolczykiem ponieważ utrudnia to gojenie.

  PAMIĘTAJ!!!

  Nawet po zagojeniu i wymianie na krótszy kolczyk, nadmierne bawienie się kolczykiem a w szczególności stukanie o zęby może uszkodzić szkliwo nazębne i powodować osuwanie się dziąseł. Prawidłowo założony kolczyk po wymianie na krótszy nie powinien podczas mówienia obijać się o zęby.